تعمیرات تخصصی کامپیوتر و لپ تاپ

بخشی از خدمات مجموعه ما

تعمیرات آل این وان

تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع آل این وان

تعمیرات لپ تاپ

ارتقا و تعمیرات انواع برندهای لپ تاپ های گیمینگ و خانگی

تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات انواع کامپیوتر های خانگی و اداری

تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر و لپ تاپ

به طور کلی موارد و خرابی های مربوط به رایانه های فردی به 2 گروه نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند. معمولا مشکل در راه اندازی برنامه یا خرابی نرم افزار در گروه مشکلات مربوط به نرم افزار کامپیوتر رخ می دهد و مشکلاتی در قطعاتی مانند کارت گرافیک، هارد دیسک، فن ها، پاور، CPU و خرابی این مشکلات وجود دارد.

به طور کلی تعمیر کیس ها و کامپیوترهای شخصی نیاز به صلاحیت و مهارت بالایی دارد و با کمبود دانش می تواند منجر به آسیب دیدن سایر قسمت های سیستم شود. در بخش تعمیرات قطعات کامپیوتر، تیم کمک کامپیوتر با تکنسین های مجرب قادر به عیب یابی، تعمیر و در صورت لزوم تعویض قطعات معیوب می باشد.

چگونه لپ تاپ را تعمیر کنیم؟

به طور کلی تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ در بخش سخت افزار و نرم افزار از طریق تلفن، اینترنت و وب سایت به روش های مختلفی با شرایط خاص خود انجام می شود.البته لازم به ذکر است که تعمیر قطعات کامپیوتر و لپ تاپ حتما باید توسط متخصص انجام شود. فردی که بتواند مشکلات کامپیوتری را رفع کند و در کمترین زمان ممکن مشکل را حل کند.
در زیر تیم کامپیوتر با روش های مختلف تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین تصمیم را برای شرایط خود بگیرید.

تعمیرات انواع کامپیوتر

چه قطعاتی از کامپیوتر تعمیر میشوند؟

 اصلی ترین قطعات کامپیوتری که ممکن است مشکل داشته باشند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند 

مادربرد: مادربرد یکی از قطعات اصلی کامپیوتر است. به عبارتی تمامی قطعات الکترونیکی بر روی این برد نصب می شوند و این قطعه وظیفه ارتباط بین قطعات کامپیوتر را بر عهده دارد.
حافظه خارجی (RAM): یکی دیگر از بخش های کامپیوتر رم یا حافظه خارجی است. این بخش در یک اسلات خاص ایجاد شده روی مادربرد قرار می گیرد، به طور کلی RAM یا حافظه خارجی یک حافظه موقت است که اطلاعات را ذخیره می کند و رابط بین هارد دیسک و CPU است.

CPU (واحد پردازش مرکزی):واحد پردازش مرکزی سیستم است. به این قسمت مغز کامپیوتر نیز می گویند. یکی از مهمترین اجزای سرعت پردازش اطلاعات، پردازنده مرکزی است. اجرای نرم افزار و محاسبات توسط این بخش انجام می شود، در حالی که شرکت هایی مانند AMD و Intel مسئولیت تولید و تامین CPU را بر عهده دارند.

هارد (Hard) :هارد محل ذخیره ی اطلاعات و داده ها می باشد. هاردها انواع مختلفی دارند و به هاردهای داخل سیستم هارد اینترنال گفته می شود. به دلیل اینکه هارد SSD دارای سرعت بالاتری نسبت به هارددیسک ها هستند از این گروه هارد در سیستم ها بیش تر استفاده می شود.

پاور یا منبع تغذیه: منبع تغذیه وظیفه ی تبدیل برق ورودی به برق مورد نیاز سیستم را بر عهده دارد، پاور مانند سی پی یو دارای فن خنک کننده بوده تا از این طریق از داغ شدن بیش از حد و آسیب رسیدن به قطعه جلوگیری شود.

مهمترین سوالات کاربران

چگونه میتوانیم از خدمات اینترنتی استفاده کنیم ؟

 • شما در ابتدا از طریق ارتباط با مرکز تماس با شماره 02138427 و یا از طریق پیام رسان های واتساپ و ایتا میتوانید در رابطه با نحوه حل مشکل دستگاهتان، مشاوره رایگان دریافت نمایید. عمده خدمات ما در زمینه ی تعمیرات تخصصی کامپیوتر، لپ تاپ، آل این  وان می باشد. سایر خدمات اصلی در حوزه خدمات شبکه و بازیابی تخصصی اطلاعات می باشد.

در صورتی که از تعمیر دستگاه خود منصرف شوم آیا بابت عیب یابی هزینه ای باید بپردازم؟

 • به صورت معمول  بابت عیب یابی دستگاه در زمان کنسلی هزینه ای دریافت نمی شود مگر آنکه خدمات جداگانه ای مانند حمل و نقل دستگاه و یا مراجعه ی تکنسین در محل مشتریان عزیز صورت گرفته باشد که در این موارد فقط مبلغ حدودی 150 هزار تومان بابت هزینه های جابجایی و ایاب و ذهاب کنسلی دریافت می گردد. برخی از دستگاه ها که پیچیدگی زیادی در رابطه با خرابی آنها وجود دارد ممکن است مبلغی به جهت عیب یابی متناسب با کار انجام شده دریافت گردد که عملا نتیجه عیب یابی راه حل رفع مشکل بوده و میتواند یاری دهنده مشتریان عزیزمان باشد.

من در شهرستان زندگی میکنم آیا میتوانم از خدمات تعمیرات شما استفاده کنم؟

 • بخشی از مشتریان عزیز ما از شهرستان های دور و نزدیک هستند که جهت دریافت خدمات، دستگاه خود را برای ما ارسال میکنند. بهترین شیوه ی ارسال دستگاه استفاده از شرکت های پستی مانند چاپار و تیباکس می باشد تا در سریعترین زمان ممکن به همراه بیمه ی کالا، جابجای های امن و مطمئن صورت گیرد.

من به عنوان همکار چگونه می توانم با مجموعه شما همکاری کنم؟

 • اگر شما صاحب کسب و پیشه ای مرتبط با کامپیوتر بوده و یا فروشگاه خدمات کامپیوتری در سطح شهر تهران و یا شهرستان ها هستید میتوانید مانند سایر همکاران، جهت ارسال دستگاه های تعمیری به دفتر مرکزیهاله افزار اقدام نمایید. سال هاست که هاله افزار مشغول خدمات دهی به همکاران عزیز می باشد. طبق آمار عمده ی سرویس های ما به همکاران در زمینه خدمات فوق تخصصی برای بازیابی اطلاعات و یا تعمیرات لپ تاپ های آب خورده و ضربه خورده می باشد که به دلیل نیاز به خدمات متخصصین خاص به مرکز ما ارجاع داده می شود.

سیستم من بسیار کند است چطور حلش کنم؟

 • دلیل این کندی ممکن است نرم افزاری نباشد و سخت افزار شما باید ارتقا یابد.

مانیتور تصویری ندارد و سیاه است اما کیس روشن است مشکل چیست؟

 • ممکن است کارت گرافیک یا کارت حافظه رم دچار مشکل شده است

آیا سیستم من برای بازی مناسب است و توان اجرای بازی رو دارد؟

 •  سیستم شما باید دارای پردازنده و گرافیک مناسب باشد

سیستم که روشن می شود صفحه آبی ظاهر میشه مشکل چیه؟

 •  در90 درصد موارد کارت حافظه شما دچار مشکل شده است

آیا تمام قطعات کامپیوتر قابل تعمیر هستند؟

امکان تعمیر قطعات کامپیوتر بستگی به نوع و شدت خرابی داشته و بعد از بررسی های انجام شده توسط کارشناس ما کمک به کاربر اعلام خواهد شد، البته در صورت امکان کارشناس در قدم اول اقدام به تعمیر قطعات کرده و اگر تعمیر غیر ممکن باشد با استفاده از قطعات اورجینال قطعه ی مربوطه را تعویض خواهد کرد.قابلیت تعمیر قطعات کامپیوتر بستگی به نوع و شدت خرابی دارد و پس از بررسی توسط متخصص کامپیوتر به کاربر کمک می شود.

امنیت داده ها در تعمیر قطعات کامپیوتر

از آنجایی که اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک سیستم برای کاربران بسیار مهم است و امنیت اطلاعات برای کاربر مهم و ضروری است، کیت پشتیبانی کامپیوتر به مشتریان این امکان را می دهد که قطعات سیستم را در حضور خود تعمیر کنند. در این صورت مشتری دیگر نگران امنیت اطلاعات خود نخواهد بود.

خدمات تعمیر کامپیوتر چیست؟

تعمیر و تعویض کلیه قطعات سیستم های کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ بخشی از خدمات مجموعه کامپیوتر ما می باشد که به سرعت متخصص را با مناسب ترین قیمت به محل مناسب اعزام می کنیم. تمامی قطعات زیر توسط کارشناسان کامپیوتر تعمیر می شود:

 • کارت صدا
 • کارت گرافیک
 • مادربرد
 • سی پی یو
 • پاور
 • مانیتور
 • هارددیسک
 • اسکنر
 • کارت شبکه
 • پرینتر
 • رم

تعمیرات تخصصی لپ‌تاپ

مدل لپ تاپ شما چیست؟

آیا از لپ تاپ ایسوس استفاده می‌کنید یا لنوو، سونی، سامسونگ، ایسر و … ؟

چه مشکلی برای لپ تاپتان به وجود آمده است؟

آیا روشن نمی‌شود، هنگ می‌کند، دائم ریستارت می‌شود یا اینکه خیلی داغ می‌کند؟
لپ تاپ شما از هر برند و مدلی که باشد و هر مشکلی که برای آن به وجود آمده باشد چه مشکل نرم‌افزاری و چه مشکل سخت‌افزاری، تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران ، با عیب‌یابی دقیق و تعمیرات تخصصی لپ تاپ مشکل آن را برطرف می‌کنند.

تعمیر تخصصی لپ تاپ در تهران

یافتن لپ تاپ خود و سپس سپردن آن به یک مرکز مطمئن و قابل اعتماد از هر نظر موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم. اگر به هر دلیلی با مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری لپ تاپ مواجه شدیم، اولین و مهمترین قدم این است که یک مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ را پیدا کنیم که بتوانیم به آن اعتماد کنیم و دستگاه خود را برای تعمیر در اختیار آنها قرار دهیم.
این اعتماد و اطمینان را باید از دو جنبه مهم در نظر گرفت: اول کیفیت و جنبه فنی تعمیر و دوم از نظر امنیت اطلاعات لپ تاپ. زمانی می توانیم مطمئن باشیم که دستگاه ما در دستان امنی است که کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ حرفه ای و کاملاً درگیر کار خود باشند. بنابراین نیاز به یک پروسه عیب یابی کامل و کامل است که پس از آن قطعات یا قطعات آسیب دیده تعمیر شده و دستگاه ما سالم و سلامت به ما بازگردانده می شود. سوال بعدی مربوط به قابلیت اطمینان مرکز تعمیرات مورد نظر و امنیت اطلاعات لپ تاپ است. همه ما داده های مهم را در لپ تاپ خود نگه می داریم. از عکس‌های شخصی گرفته تا رمزهای عبور برای چندین حساب و… همه در یک لپ‌تاپ. به همین دلیل مهم است که دستگاه را به یک فرد یا گروه مورد اعتماد بسپاریم تا احتمال سوء استفاده و به خطر افتادن داده های ما صفر باشد. می توانیم گارانتی سازگاری را به عنوان یکی از بهترین و حرفه ای ترین گارانتی های صنعت تعمیرات لپ تاپ معرفی کنیم که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

تعویض قسمت آسیب دیده بدنه

خرابی و شکستگی در بدنه لپ تاپ

ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده

خرابی هارد و ریکاوری اطلاعات

عیب یابی تعمیر و تعویض مادربرد لپ تاپ

تعمیر مادربرد لپ تاپ

باتری لپ تاپ اصل را از سازگار تهیه کنید

تعویض باتری لپ تاپ

تعویض LCD با کمترین قیمت و ضمانت کارکرد

تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ

عیب یابی تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ

تعمیر کیبورد لپ تاپ

شما باید علاوه بر بررسی تکنسین های تعمیرات و و حرفه ای بودن آنها و اطمینان خاطر از اینکه اطلاعات شما در مکانی سیف و مطمئن است، فاکتورهای بالا را هم مورد بررسی قرار داده و در نهایت یک مرکز معتبر را برای تعمیر لپ تاپ انتخاب کنید. گارانتی سازگار یکی از مراکز تخصصی تعمیرات انواع لپ تاپ هاست که شما می توانید با خاطری مطمئن دستگاه ارزشمندتان را به آن بسپارید و آن را سالم تحویل بگیرید.

تعمیر و تعویض کارت گرافیک

یکی از مهمترین قطعه های هر کامپیوتر و لپ تاپ است که نقش مهمی ایفا میکند. چیپست یا تراشه این کارت مهمترین قسمت آن است که ممکن است به دلایل متعددی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر لپ تاپ باشد. خرابی چیپ گرافیک و همچنین کارت گرافیک دو مورد از شایع ترین مشکلات لپ تاپ ها بوده و با توجه به حساس بودن این قطعه لازم است تا عیب یابی و تعمیر آن با دقت و وسواس بالایی انجام شود. از جمله علت هایی که می توانند باعث خرابی کارت گرافیک لپ تاپ شوند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • وجود اتصالی در صفحه نمایش دستگاه
  • افزایش دمای سیستم و داغ شدن بالاتر از حد استاندارد آن
  • ریختن مایعات
  • طول عمر لپ تاپ و مستهلک شدن آن
  • وجود نوسانات در جریان برق

گاها اما مشکل به وجود آمده ناشی از خرابی خود کارت گرافیک نبوده و یک دلیل خیلی ساده دارد: محکم نبودن اتصال کارت گرافیک در محل خود. به این شکل که به هر دلیل مانند ضربه یا افتادن و … کارت گرافیک در محل خود شل شده و قادر نیست به درستی کار کند. پس شاید اولین کاری که می توانید برای تعمیر کارت گرافیک انجام دهید بررسی اتصال آن است.

تعویض باتری لپ تاپ

باتری یکی از قطعات کاملا مصرفی لپ تاپ است. هر بار که لپ تاپ را روشن می کنیم، این قطعه راه اندازی می شود و تا زمانی که آن را خاموش کنیم کار می کند. بنابراین احتمال خرابی و خرابی این قطعه زیاد است. باتری های لپ تاپ اغلب پس از آسیب دیدگی قابل تعمیر نیستند و باید با باتری جدید تعویض شوند. علائمی که نشان می دهد باتری لپ تاپ شما آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد عبارتند از:
باتری خالی است.
عمر باتری و نیاز به شارژ مجدد تا حد زیادی کاهش می یابد.
3. باتری شارژ نمی شود. البته برای این مشکل بهتر است ابتدا سوکت شارژر را چک کنید و در صورت سالم بودن باتری آن را تعویض کنید.
برای تعویض باتری لپ تاپ خود توصیه می کنیم نکات زیر را در نظر بگیرید: · مدل دقیق لپ تاپ خود را بدانید و اقدام به خرید کنید. · قیمت را بررسی کنید. باتری ها دارای سطوح کیفی مختلفی هستند و قیمت آنها نیز متفاوت است. مراقب باشید باتری های درجه 2 و 3 را به عنوان باتری اصلی به شما نفروشند. · ولتاژ باتری جدید را بررسی کنید. تاریخ انقضای باتری خریداری شده را بررسی کنید.

تعمیر مادربرد لپ تاپ

قطعه ای که مانند یک پل ارتباطی بین تمام اجزا و قطعات لپ تاپ عمل می کند مادربرد نام دارد. این قطعه به دلایل مختلفی ممکن است دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. موضوع مهمی که در مورد تعمیر این قطعه مهم و حیاتی وجود دارد عیب یابی درست آن است. چرا که با توجه به ظرافتی که این قطعه دارد و در کنار آن اهمیت بالای آن باید این عیب یابی به درستی انجام شود. چون کوچکترین فشاری بی موردی می تواند این قطعه را به آسیب های جدی دچار کند.

نکته مهم بعدی این است که اگر لپ تاپ تان قدیمی باشد احتمال اینکه قطعه های مادربرد و اجزای آن دیگر در بازار نباشند و یا خیلی سخت پیدا شوند زیاد است. در چنین شرایطی احتمال این که بتوان مادربرد لپ تاپ را تعمیر کرد کم بوده و احتمالا تکنسین تعمیرات به عوض تعمیر برای تعویض مادربرد اقدام میکند. در زیر تعدادی از مهمترین دلیل هایی را می بینند که می تواند سبب خرابی مادربرد شوند:

 

 1.  وجود نوسان در برق
 2. خازن ها خراب شده اند
 3. مقاومت ها، دیودها و … خراب شده اند
 4. ولتاژ مشکل دارد
 5. چیپست گرافیک که آنبرد است مشکل دار شده است یا سایر مدارات و چیپست ها آسیب دیده اند.
 6. استهلاک و فرسودگی قطعه ها و اجزا مادربرد
 7. گرد و غبار گرفتن
 8. ریختن آب یا مایعات یا نفوذ آنها به داخل دستگاه و همچنین رطوبت
 9. بدافزارها
 10. عوض شدن ولتاژ و فرکانس در قسمت بایوس به علت استفاده کاربر ناشی از دستگاه و …

تعمیر و تعویض کارت شبکه لپ تاپ

مهمترین قطعه ای که برای متصل شدن لپ تاپ به اینترنت مورد استفاده قرار میگیرد کارت شبکه است. گاها کارت شبکه به صورت آنبرد بوده و بر روی مادربرد قرار میگیرد و از چندین آی سی و خازن و مقاومت و … تشکیل شده است.

برای برخی لپ تاپ ها هم این کارت به صورت یک کیت یا بورد است که به شکل کاملا فیزیکی قابل رویت است. این قطعه هم میتواند بر اثر دلیل های متعددی دچار مشکل شده و دسترسی متصل شدن دستگاه شما به اینترنت و شبکه های محلی را سلب کند. از جمله دلایلی که می توانند سبب خرابی کارت شبکه لپ تاپ شوند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • به وجود آمدن مشکل در مادربرد لپ تاپ
 •  نرم افزار شبکه دچار مشکل شده است
 •  کارت شبکه بیسیم قطع شده و مادربرد قادر به شناسایی آن نیست
 •  خود کارت شبکه اسیب دیده و کار نمیکند
 •  نصب نبودن درایور کارت شبکه یا حذف شدن آن

جالب است بدانید پروسه تعویض کارت شبکه کار سخت و پیچیده ای نیست و کاربر میتواند با کمی دقت و حوصله آن را خودش انجام دهد. اما معمولا کارشناسان و تکنسین های تعمیرات توصیه می کنند که به دلیل ظرافت بالای قطعه ها و بخش های مختلف دستگاه و همینطور حساس بودن آنها بهتر است که از خدمات تعمیر لپ تاپ و تکنسین های حرفه ای برای این کار استفاده شود.

تعمیر و تعویض فن لپ تاپ

فن لپ تاپ قطعه ای به ظاهر ساده است اما اگر دچار مشکل شده و از کار بیفتد می تواند آسیب های جدی به لپ تاپ شما وارد آورد. در کنار این آسیب ها مشکلی که وجود دارد این است که خرابی این قطعه می تواند تا حد زیادی هم آزاردهنده باشد. تصور کنید فن لپ تاپتان آسیب دیده باشد و صدای آزار دهنده آن تمام روز در گوشتان بپیچد. اذیت کننده است نه؟

آسیب دیدن فن لپ تاپ سبب می شود این قطعه نتواند کار خود را که خنک کردن دستگاه است به خوبی انجام دهد. همین موضوع باعث می شود رفته رفته دمای لپ تاپ بالاتر رفته و دستگاه داغ کند. این داغی و افزایش دما خود می تواند تبعات زیاد و گاها همراه با خسارت های سنگینی برای لپ تاپ شما داشته باشد. اما از کجا بفهمیم که فن لپ تاپ ما آسیب دیده است؟ نشانه های زیر می توانند به شما کمک کنند به خرابی این قطعه مشکوک شوید:

  • فن دستگاه گرمای زیاد و غیر طبیعی تولید می کند و شما میتوانید روی کیبورد این گرمای غیر عادی را کاملا حس کنید
  • از فن لپ تاپ صداهای غیر عادی و غیر معمولی شنیده میشود که قبلا وجود نداشته اند
  • لپ تاپ بدون هیچ دلیلی مداوما هنگ میکند
  • از داخل دستگاه بوهای غیرعادی به مشام میرسد
  • در قسمت فن دستگاه شما هیچ جریان هوایی وجود ندارد. این موضوع را می توانید با قرار دادن دست خود در جایی که پنجره های فن قرار دارند چک کنید.
  • لپ تاپ شما خیلی ناگهانی بدون هیچ دلیلی خاموش میشود.

توصیه ما این است که با مشاهده هر یک از این نشانه ها بلافاصله به مراکز تعمیر لپ تاپ معتبر مراجعه کرده و دستگاه خود را برای تعمیرات در دستان یک متخصص و تکنسین تعمیرات حرفه ای و مجرب بسپارید.

تعمیر و تعویض قطعات لپ تاپ

همانطور که گفتیم تعمیر لپ تاپ در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری صورت می گیرد. شما می بایست مرکز خدمات و تعمیراتی را انتخاب کنید که در هر دو بخش زبده بوده و تکنسین های توانایی داشته باشد. یکی از مهمترین مشخصه ها برای چنین مرکزی امکان تامین قطعه های اورجینال برای لپ تاپ شماست. وقتی قطعات سخت افزاری مانند مادربرد، کارت گرافیک، کارت شبکه، باتری، ماژول حافظه، هارد و … آسیب میبینند لازم است تا این قطعه ها با یک قطعه جدید جایگزین و تعویض شوند. پس یک مرکز تعمیر لپ تاپ حرفه ای و معتبر می بایست کلیه قطعات اصلی و اورجینال این دستگاه ها را داشته یا قادر به تهیه آنها باشد تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از پس تعمیر لپ تاپ بربیاید. درر مرکز خدمات گارانتی سازگار شما میتوانید اطمینان خاطر باشید که کلیه قطعات مورد استفاده اورجینال و درجه یک بوده و دستگاه شما به بهترین شکل ممکن تعمیر شده و قطعات آسیب دیده با قطعه های جدید و اصل تعویض می شوند.